OSJEČKO LJETO KULTURE 2017.

Objavljeno: 27.06.2017

Program

29. lipnja, četvrtak

SVEČANO OTVARANJE
21 Giuseppe Verdi:
NABUCCO
opera
HNK u Osijeku
dirigent: Filip Pavišić
Dvorište Rektorata (1)

30. lipnja, petak

19 Ivo Friščić
NEĆU RAVNALO, HVALA
monografska izložba
Muzej likovnih umjetnosti

20,30 HPD „Lipa“
koncert
Glavna straža Muzeja Slavonije

22 USTAV RH
filmska večer
režiser Rajko Grlić
scenarij Ante Tomić & Rajko Grlić
Šetalište uz Secesijski zdenac

24 THE BEATLES
filmska večer
režiser Ron Howard
Šetalište uz Secesijski zdenac

1. srpnja, subota

20 Zaklada Zlatko & Vesna Prica
ZLATKO PRICA
izložba
kustosi: Jelica Ambruš, Igor Loinjak
Galerija Waldinger

20,30 Nikola Albaneže, Nikolina Šimunović
„100 GODINA PRICE“
promocija monografije
predstavljaju: Nikola Albaneže, Nikolina Šimunović i Igor Loinjak
Galerija Waldinger

21 SOCIETAT DR ALONSO (ES)
ANARCHY
performance
izvodi: Semolina Tomić
Antic Teatre Espai de Creació, Barcelona
Kulturni centar Eurodoma – dvorište (3)

21 VAIANA: POTRAGA ZA MITSKIM OTOKOM
filmska večer
režiseri: Ron Clements, John Musker
Šetalište uz Secesijski zdenac

23 PIRATI S KARIBA: SALAZAROVA OSVETA
filmska večer
režiseri: Joachim Ronning, Espen Sandberg
Šetalište uz Secesijski zdenac

2. srpnja, nedjelja

19 Igor Loinjak
MONOGRAFIJA JOSIPA ALEBIĆA
promocija
predstavljaju: Igor Loinjak, Igor Zidić, Vlastimir Kusik, Helena Sablić Tomić i autor
Muzej likovnih umjetnosti

20 Plesna mreža Hrvatske
NAŠA STVAR
plesna predstava
izvode: Ivana Kalc i Jerko Marčić
Barutana

21 RAJASTHAN GROUP LED BY MR. SURAM NATH
rajasthani folk performance
u suradnji s Veleposlanstvom Indije
Dvorište Rektorata (2)

22 Ivana Pegan Baće
MINDNESS
performance
POP UP 33
Kulturni centar Eurodoma

3. srpnja, ponedjeljak

10-19 sati VILINSKA PRAŠINA
kreativne radionice
Festival slikovnice Čuvari priča
Dvorište MLU/GISKO

21 Ante Tomić & Rajko Grlić:
USTAV REPUBLIKE HRVATSKE
drama
GSK Kerempuh, Zagreb
redatelj: Vinko Brešan
igraju: Borko Perić, Nikša Butijer, Ana Maras Harmander, Matija Šakoronja, Vedran Mlikota, Damir Poljičak
Dvorište Rektorata (1)
23 CRVENO I CRNO
ulični teatar
Glumci UAOS
redatelj: Jasmin Novljaković
Trg Sv. Trojstva

4. srpnja, utorak

10-20 sati VILINSKA PRAŠINA
kreativne radionice, pričoglumionice
Festival slikovnice Čuvari priča
Dvorište MLU/GISKO

21 AUSTRIAN BALLET GALA
balet
Europaballet St. Pölten, Austrija
koreografi: M. Fichtenbaum, R. Zanella, P. Breuer, F. Cador, A. Kolmakov
Dvorište Rektorata (1)

22 Jasna Horvat
VILIJUN
ambijentalna izvedba
izvode: Stipe Gugić, Josip Ledina, Tamara Šarlija, Mira Dobrković, Milica Lukić
redatelj: Robert Raponja
Dvorište MLU

5. srpnja, srijeda

20 Davor Gobac
izložba
Kulturni centar Eurodoma

21 Roman Šušković-Stipanović:
MUŠKARCI.HR
komedija
Teatroman i GSK Kerempuh, Zagreb
redatelj: Mario Kovač
igraju: Boris Svrtan, Goran Grgić, Andrej Dojkić, Živko Anočić
Dvorište Rektorata (1)

23 HUMAN BULDOZER
koncert
underground jazz band
Eurodom – amfiteatar

6. srpnja, četvrtak

20 Dubravko Mataković
GLAS STRIPA
izložba
kustos: Zlatko Kozina
HDLU Osijek
Galerija Kazamat

21 Nina Mitrović:
KAKO ŽIVOT
drama
Kazalište Moruzgva, Zagreb
redatelj: Ivan Leo Lemo
igraju: Biserka Ipša, Siniša Popović, Vinko Kraljević, Ana Begić/Ecija Ojdanić
Dvorište Rektorata (1)

7. srpnja, petak

19 Svečano otkrivanje spomen ploče Vilmi Vukelić
Lorenza Jaegera 6

20 Maroje Mihovilović
MI DJECA SOLFERINA
istinita obiteljska kronika
predstavljaju: Maroje Mihovilović, Vlado Obad, Dinko Župan, Drago Hedl
Lapidarij Muzeja Slavonije

20,30 Duncan Macmillan:
PLUĆA
drama
Teatar Exit, Zagreb i Gradsko kazalište Sisak
redateljica: Aida Bukvić
igraju: Jadranka Đokić, Amar Bukvić
Barutana

22,30 Duncan Macmillan:
PLUĆA
drama
Teatar Exit, Zagreb i Gradsko kazalište Sisak
redateljica: Aida Bukvić
igraju: Jadranka Đokić, Amar Bukvić
Barutana

8. srpnja, subota

20 po motivima drame Elvisa Bošnjaka
SRCE VEĆE OD RUKU
GDK Gavella, Zagreb
redateljica: Tamara Damjanović
igraju: Barbara Nola, Hrvoje Klobučar, Tara Rosandić, Andrej Dojkić
Barutana

21,30 Dubravko Lapaine:
FANTAZIJE PODZEMNIH VIBRACIJA
glazbeni performance
Dvorište Rektorata (1)

9. srpnja, nedjelja

19 Bruno Šimleša
U ŠKOLI ŽIVOTA
druženje uz knjigu
predstavljaju: autor i Dubravka Pađen Farkaš
Dvorište GISKO

20 ROOM No 7
plesna predstava
Dance Company &M & Judita Franković
igraju: Judita Franković, Filip Vidović, Iva Čevizović, Dora Kokolj, Josipa Kukor
Barutana

21 WORLD YOUTH CHOIR
koncert
dirigenti: Zoltán Pad, Mađarska i Ken Wakia, Kenija
Dvorište Rektorata (1)

10. srpnja, ponedjeljak

19 Siniša Bjedov
GRAD, KLUB I MI
promocija knjige
predstavljaju: Helena Sablić Tomić i autor
Lapidarij Muzeja Slavonije

20 Ljiljana Mihaljević
„THE ROUTE/PUT“
performance
Kulturni centar Eurodoma – dvorište (3)

21 Roald Dahl:
JAMES I DIVOVSKA BRESKVA
javna generalna proba
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
scenska prilagodba Marina Bjelić Đurić
redatelj: Dragoslav Todorović
igraju: Maja Lučić Vuković/Kristina Fančović, Edi Ćelić, Aleksandra Colnarić, Ivica Lučić/Srđan Kovačević
Dvorište Rektorata (2)

22 Andrea Knezović
STORY OF THE „I“
performance
POP UP 34
Kulturni centar Eurodoma

11. srpnja, utorak

20 Rinalda Rusjan i Gong centar „Prema vama“
GONGOVI ZA MIR U SVIJETU
Vodena vrata (4)

21 Roald Dahl:
JAMES I DIVOVSKA BRESKVA
premijera OLJK 2017.
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
scenska prilagodba Marina Bjelić Đurić
redatelj: Dragoslav Todorović
igraju: Maja Lučić Vuković/Kristina Fančović, Edi Ćelić, Aleksandra Colnarić, Ivica Lučić/Srđan Kovačević Dvorište Rektorata (2)

12. srpnja, srijeda

21 HKUD „Osijek 1862.“ & Ana Rucner
koncert
Dvorište Rektorata (1)

1 Dvorište Rektorata
2 Barutana
3 Eurodom – amfiteatar
4 Kulturni centar Eurodoma – dvorište
5 Kulturni centar Eurodoma
6 Galerija Waldinger
7 GISKO
8 Dvorište GISKO
9 Šetalište uz Secesijski zdenac
10 Lapidarij Muzeja Slavonije
11 Muzej likovnih umjetnosti
12 Dvorište MLU
13 Trg Sv. Trojstva
14 Galerija Kazamat
15 Vodena vrata
16 Ulica Lorenza Jaegera
17 Glavna straža Muzeja Slavonije

Zamjenski prostori u slučaju lošega vremena:
(1) HNK u Osijeku
(2) Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
(3) Eurodom – amfiteatar
(4) Galerija Waldinger

Jasenka Mađarević