Projekti

Povezane organizacijske jedinice

Sadržaj

Projekti

Više o glavnim projektima:

CREATEGREEN HR-RS00158

Glavni cilj projekta je promicanje proizvodnje i korištenja održive i čiste energije korištenjem solarnih elektrana u prekograničnoj regiji. Zajednički teritorijalni izazovi u hrvatsko-srpskoj prekograničnoj regiji su, između ostalog, nedovoljno promicanje obnovljivih izvora energije, njezino korištenje, posebice solarne energije za koju trenutna tehnološka rješenja postaju pristupačnija od prošlih desetljeća.

RE-PUBLIC SPACES CE0200517

Grad Osijek planira urediti dvorišta koja se nalaze u nizu secesijskih vila najatraktivnije osječke ulice zvane Europska avenija (ukupno 9 secesijskih i historicističkih vila, svaka je pod najvišim stupnjem zaštićene kulturne baštine). Prvo dvorište ima pristup iz ulice Šetalište kardinala Franje Šepera, a sjeverno od njega nalazi se ogromna otvorena zelena površina, zatim šetnica i rijeka Drava.

Energetska obnova Dječjeg vrtića Krijesnica na adresi Korčulanska 3, Osijek, NPOO.C6.1.R1-I1.04.0179

Energetskom obnovom zgrade Dječjeg vrtića Krijesnica na adresi Korčulanska 3, Osijek, ova zgrada bi prešla iz energetskog razreda E (Qh,nd (kWh/a)= 178,24 kWh/m2a) u energetski razred A (Q”Hnd = 21,36 kWh/m 2a), čime se postiže ušteda toplinske energije za grijanje od 88% godišnje. Prema Eprim prešla bi iz razreda G u A+. Specifična godišnja primarna energija provedbom predloženih mjera smanjiti će se s postojećih 327,85 kWh/m2a na 7,47 kWh/m2a čime se ostvaruje ušteda primarne energije od 98 %.

GREENPATH CE0200886

Glavni cilj je implementacija i evaluacija pilot projekata koji pokazuju učinkovitost. Inovativna i održiva rješenja za prijevoz na posao u funkcionalnim urbanim područjima (FUA). Ovi će piloti testirati inicijative kao što su promicanje javnog i zajedničkog prijevoza, poticanje vožnje biciklom i pješačenja i koristeći nove tehnologije i platforme za dijeljenje podataka. Cilj je realan, mjerljiv i ostvarivo unutar vremenskog okvira projekta.

Energetska obnova zgrade Javne profesionalne vatrogasne postrojbe Grada Osijeka na adresi Ivana Gorana Kovačića 2, Osijek, NPOO.C6.1.R1-I1.04.0210

Projekt je u skladu s ciljevima i pokazateljima NPOO, inicijativom 6. Obnova  zgrada, investicijom C6.1. R1-I1 Energetska obnova zgrada (EOZ). EOZ podupire se zelena tranzicija u cilju postizanja klimatski neutralne Europe do 2050., pridonosi se obnovi rasta gospodarstva nakon krize COVID-19, naročito u sektoru građevinarstva, potiče otvaranje radnih mjesta i promiče održivi rast te doprinosi jačanju ekonomske, socijalne i teritorijalne kohezije.

Izrada Strategije razvoja Urbane aglomeracije Osijek do 2027.

Projektom se planira izraditi Strategiju razvoja Urbane aglomeracije Osijek do 2027. sukladno pravilima za izradu teritorijalnih strategija iz čl. 29. Uredbe (EU) br. 2021/1060 i Smjernica za uspostavu urbanih područja i izradu strategija razvoja urbanih područja za financijsko razdoblje 2021.-2027. Verzija 2.0. kojima je definiran postupak strateškog planiranja održivog urbanog razvoja.

Projekt „Energetska obnova ETC Mačkamama na adresi Gacka 1A/1B i Drinska ulica 4, Osijek“, NPOO. C6.1.R1-I1.04.0211

Projekt energetske obnove zgrade ETC Mačkamama u Osijeku obuhvaća sljedeće aktivnosti: upravljanje projektom, promidžba i vidljivost projekta, te aktivnost energetske obnove zgrade (zamjena vanjske stolarije, toplinska izolacija ovojnice zgrade, modernizacija sustava grijanja i hlađenja, uspostava sustava mehaničke ventilacije s rekuperacijom, rekonstrukcija rasvjete i ugradnja sustava daljinskog očitavanja potrošnje energije i vode), korištenje OIE ugradnjom FNE za vlastite potrebe (80 kW), povećanja sigurnosti u slučaju požara, poboljšanja pristupačnosti osobama s invaliditetom i smanjene pokretljivosti (rampa) te mjere ugradnje elemenata zelene infrastrukture i održive urbane mobilnosti (punionica za el. vozila, parkiralište za bicikle).

Projekt Oči Srce Ruke urbana revolucija

Projekt EHHUR (EYES HEARTS HANDS Urban Revolution): usmjeren je na transformaciju izgrađenih urbanih sredina ranjivih skupina građana. Provodit će se na sedam različitih lokacija u EU-u i pridruženim zemljama (Danska, Grčka, Belgija, Portugal, Turska, Hrvatska, Italija) rješavajući društveno-gospodarske i kulturne izazove kao što su društvena segregacija, energetsko siromaštvo i degradacija te depopulacija povijesnih dijelova centara gradova.

Projekt Cities@Heart

U okviru Projekta sudjeluju projektni partneri iz 10 zemalja. Kako bi se osiguralo da faze i odluke provedbe prate radnje na svim razinama, svaki će partner morati formirati lokalno partnerstvo koje uključuje relevantne lokalne dionike kao što su: nacionalno i/ili regionalno tijelo nadležno za područje održivog urbanog razvoja,  lokalne uprave gradskih središta te bilo koji relevantni dionik (javni, privatni, udruge, civilno društvo), u područjima rješavanja izazova.

Projekt Izgradnja Dječjeg vrtića Tenja, NPOO.C3.1.R1-I1.01.0043

Kroz ovaj projekt planira se izgradnja Dječjeg vrtića Tenja, Mirna ulica bb / Dravska ulica, na građevnoj čestici k.č.br. 1910/94, k.o. Tenja, koja je u vlasništvu Grada Osijeka. Ovaj novi dio Tenje je naseljen u zadnjih 5 godina mladim obiteljima s djecom jasličke i vrtićke dobi, a upravo se gradi i stambena zgrada sa 60 stanova, čime će dodatno porasti potreba za upisnim mjestima RPOO-a.

Projekt Dogradnja Dječjeg vrtića Latica, NPOO.C3.1.R1-I1.01.0042

Grad Osijek planira dograditi Dječji vrtić Latica, Vijenac Augusta Cesarca 37, u središtu Osijeka, na dostatnoj površini u svom vlasništvu (6183 m2). Sadašnji vrtić ima neto površinu od 787,87 m2 i kapacitet 6 dnevnih boravaka, a nakon dogradnje imat će dodatnu površinu od 510 m2 i kapacitet dodatna 3 dnevna boravka.

Projekt GReENERGY 2.0

Projekt nosi puni naziv „GReENERGY 2.0/ „Greening the cities 2.0 – Development and promotion of energy efficiency and sustainable urban environment in the cities of Croatia-Serbia cross-border region“ / „Razvoj i promocija energetske učinkovitosti i održivog urbanog okoliša u gradovima prekogranične regije Hrvatska-Srbija“ (HR-RS412), a akronim mu je „GReENERGY 2.0 (Zelena energija). Referentna oznaka HR-RS412.

1 2 3 4
Skip to content