Sportaši

Sadržaj

Sportaši

Osječki olimpijci

Moskva 1980.

Katica Ileš (rukomet) – 2. mjesto (kapetan reprezentacije)

Darko Zibar (veslanje, četverac na pariće) – 6. mjesto

Los Angeles 1984.

Novica Čanović (atletika, skok u vis) – prednatjecanje

Seul 1988.

Jasna Šekarić (streljaštvo) 1. mjesto (zračni pištolj), 3. mjesto (sportski pištolj)

Slobodanka Čolović (atletika, 800 metara) – 4. mjesto

Davor Šuker (nogomet) prednatjecanje (dva nastupa)

Barcelona 1992.

Ninoslav Saraga(veslanje, četverac s kormilarom) – 7. mjesto

Mirela Skoko (streljaštvo) – 4. mjesto (sportski pištolj), 11. mjesto (zračni pištolj)

Atlanta 1996.

Aleksej Demjanov (gimnastika, višeboj) – 57. mjesto

Mirela Skoko-Kovačević (streljaštvo) – 10. mjesto (zračni pištolj), 36. mjesto (sportski pištolj)

Sydney 2000.

Ivan Jukić (veslanje, dvojac na pariće) – 14. mjesto

Atena 2004.

Mirela Skoko-Ćelić (streljaštvo) – 15. mjesto (zračni pištolj), 27. mjesto (MK pištolj)

London 2012.

David Šain (veslanje) – 2. mjesto (četverac na pariće)

Ivan Horvat (atletika) – 20. mjesto (skok s motkom)

Rio de Janeiro 2016.

Ivan Horvat (atletika) – 27. mjesto (skok s motkom)

Ostali sudionici:

Franjo Vidaković (odbojka – sudac; Mϋnchen 1972.), Zvonimir Kovačević (streljaštvo – trener; Seul 1988, Barcelona 1992, Atena 2004.), dr. Antun Tucak (medicinsko osoblje; Seul 1988.), Nenad Solar (gimnastika – sudac; Atlanta 1996.), dr. Vladimir Bošnjak (medicinsko osoblje; Atlanta 1996, Sydney 2000.), Krešimir Ižaković (veslanje – trener; Sydney 2000.), Nenad Komadina (odbojka – trener; Sydney 2000.), dr. Damir Kovačić (medicinsko osoblje; Sydney 2000.), Katica Ileš (član misije; Sydney 2000.), Vjekoslav Oršolić (atletika, 4×100 m; Sydney 2000. – bez nastupa), Stevo Kuric (fizioterapeut; Atlanta 1996, Sydney 2000, Atena 2004, Peking 2008, London 2012, Rio de Janeiro 2016.), Josip Gašparac (atletika – trener; London 2012.), Zvjezdana Tuma-Pavlov (član misije; Peking 2008, London 2012, Rio de Janeiro 2016.), Matija Gubica-Boris Milošević (rukomet – suci; London 2012.), Dejan Koronsovac (košarka – pomoćni trener; London 2012.), Hrvoje Livančić (atletika – trener; Rio de Janeiro 2016.).

Paraolimpijci:

Boris Zrmanjac (konjički sport; Sydney 2000., 15. i 18. mjesto), Ivan Sršić (konjički sport; Atena 2004., 13. i 15. mjesto)